Článek

15978208441597820844.jpg
cas18.08.2020 Andrášiová

Jak prodat nemovitost?

 Zvažujete prodej nemovitosti a nevíte, zda ji máte prodávat přes více realitních kanceláří nebo oslovit jen jednu kancelář?

  

A)   Když nemovitost nabízí více realitních kanceláří:

 

   V tomto případě se na inzertním serveru nemovitost objeví několikrát. To však neznamená, že inzerovaná nemovitost je viditelná na více místech. Je jen inzerovaná vícekrát na stejných inzertních serverech a bohužel často s odlišnými matoucími údaji. Např. jedna realitní kancelář inzeruje s provizí, druhá zveřejní pouze cenu bez provize, některá udává lodžii a druhá balkon, odlišné bývají často i m2 užitné plochy, podlaží apod. 

   

B)   Když nemovitost nabízí jen jeden kvalitní makléř realitní kanceláře:

 

   Věnuje více svého času a vynaložených prostředků, jelikož ví, že se mu vynaložená investice vrátí. Tzn. příprava dané nemovitosti na prodej, profesionální fotografie, videoprohlídka, půdorys, obsáhlý, poutavý text, příp. virtuální prohlídka apod. a následně investuje do rozsáhlého marketingu.

   

   Tím je zaručena profesionalita, dobrá prezentace nemovitosti. A protože makléř není ohrožován konkurencí, pracuje s cenou. Nemusí totiž spěchat hned s prvním zájemcem na podepsání rezervace. Dokončí prohlídky se všemi zájemci a pak v klidu vyhodnotí celou situaci.

   Snaží se prodat nemovitost za co nejvyšší cenu. Vy jste tak ušetřeni desítkám telefonátů dalších realitních kanceláří, které za vidinou rychlého prodeje vás tlačí s cenou dolů, jen aby rychle zarezervovali nemovitost.

   

   Pokud jste dočetli až sem, jistě jste pochopili důvody, proč profesionální a kvalitní makléř pracuje jen exkluzivně.  A co víc! Vy jako prodávající máte zajištěný kompletní právní servis (kupní smlouva, úschova peněz, ověřování podpisů apod.).

 

   Navíc makléř spolupracuje s bankovními institucemi, komunikuje s finančními poradci, geodety, pomáhá řešit věcná břemena, exekuce, nezkolaudované nebo v Katastru nemovitostí nezapsané stavby či přístavky. Pomáhá vám zajistit Průkaz energetické náročnosti budovy,  dále přepisy energií apod.

    

A jak poznáte dobrého makléře?

 

Podívejte se jednoduše na jeho předchozí práci:

Na makléřovy webové stránky, reference, na prodávané nemovitosti, jak jsou nafocené, jak je popsaná nemovitost a pak si sami odpovězte, zda byste si takto přestavovali, aby makléř nabízel právě tu vaši nemovitost.

   

 

Autor:

 

Eva Andrášiová 

realitní oblastní ředitelka

mobil:        734 522 841

email:         andrasiova@seznam.cz

facebook https:// www.facebook.com/evaandrasiovarealitniporadce/

 

 

Pokud byste potřebovali na dané téma něco zkonzultovat nebo poradit, neváhejte se na mne obrátit.