Článek

16269655751626965575.jpg
cas22.07.2021 Andrášiová

Jak uspět při koupi nemovitosti?

V dnešní době, kdy je poptávka po nemovitostech vyšší než nabídka, mají kupující těžkou pozici. Většinou je pouze jedna nemovitost, ale spousta zájemců.

Jak si zvýšit při prohlídce nemovitosti šanci na úspěch?

 

Určitě byste měli mít zajištěné financování!

Když jdete do obchodu nakupovat, také musíte mít hned čím zaplatit.  


Jsou různé varianty financování.

 

Vlastní zdroje 

Tito klienti mají velkou výhodu v tom, že jsou připraveni a schopni ihned reagovat na nabídku. Pro prodávajícího je výhoda, že celá obchodní transakce by měla proběhnout rychle.

 

Prodej nemovitosti

Pokud chcete novou nemovitost financovat prodejem  stávající nebo jiné nemovitosti, udělejte to hned a na nějakou dobu se případně nastěhujte k rodině nebo do pronájmu. Nepočítejte s tím, že vás prodávající nové nemovitosti upřednostní, když nemáte ještě zajištěné peníze. Upřednostní jiného zájemce s připraveným financováním.

 

Hypoteční úvěr

Přiznám se, že tuto variantu já mám nejraději, zvláště, pokud klient financuje přes naše finanční poradce. Takto máme celý obchod pod kontrolou a já během velmi krátké doby mám od finančního poradce informace, zda klient je bonitní nebo není. Ze své realitní praxe vím, že majitelé tyto klienty rádi upřednostňují. Rozhodně není vždy pravidlem, kdo má hotovost, musí nemovitost přednostně získat.

 

Samozřejmě není vždy při výběru kupujícího hlavním kritériem způsob financování. Někdy má prodávající k nemovitosti velmi osobní vztah a při výběru upřednostní klienta, o kterém je přesvědčen, že nemovitost bude dál v dobrých rukou.

 

Nevím, jak to dělají ostatní makléři. Já jsem ale zastáncem toho, že prodávající má právo si vybrat kupujícího. Já ráda  doporučím, předložím podrobné nabídky z prohlídek.  To vše pak předkládám a konzultuji společně s prodávajícím. 

Ale ten hlavní výběr nechávám na straně prodávající! 


Pokud byste potřebovali další informace, ozvěte se. Jinak mějte se moc krásně. 

Eva Andrášiová