Článek

15570744161557074416.jpg
cas05.05.2019 Andrášiová

Sám nebo exkluzivně?

Pokud vaši nemovitost nabízí více realitních kanceláří, objeví se nemovitost na inzertním serveru několikrát. To však neznamená, že inzerovaná nemovitost je viditelná na více místech. Je jen inzerovaná vícekrát na stejných inzertních serverech a bohužel často s odlišnými matoucími údaji. (Např. jedna realitní kancelář inzeruje s provizí, druhá bez provize, některá udává lodžii a druhá balkon…)


Když nemovitost nabízí jen jeden kvalitní makléř realitní kanceláře:

Věnuje více svého času a vynaložených prostředků do náboru a marketingu k dané nemovitosti (Home staging,  profesionální fotografie, zpracování videoprohlídky, virtuální prohlídky, půdorysu, poutavého textu apod.).

Tím je zaručena profesionalita, dobrá prezentace nemovitosti. 


A protože makléř není ohrožován konkurencí, pracuje i s cenou. Nemusí totiž spěchat hned s prvním zájemcem na podepsání rezervace. Dokončí prohlídky se všemi zájemci a pak v klidu vyhodnotí celou situaci. Snaží se prodat nemovitost za co nejvyšší cenu. Vy jste tak ušetřeni desítkám telefonátů dalších realitních kanceláří, které za vidinou rychlého prodeje vás tlačí s cenou dolů, jen aby rychle zarezervovali nemovitost.

 

A pokud nemovitost nabízí jen jeden makléř, získáte pravdivé informace o stavu prodeje. Data totiž nejsou ničím zkreslena. Podle toho lze pak nastavit další strategii prodeje.Co poradit na závěr?

Pokud jste dočetli až sem, jistě jste pochopili důvody, proč profesionální a kvalitní makléř pracuje jen exkluzivně.  A co víc! Vy jako prodávající máte zajištěný kompletní právní servis (kupní smlouva, úschova peněz, ověřování podpisů apod.). Makléř spolupracuje s bankovními institucemi, komunikuje s finančními poradci, pomáhá řešit věcná břemena, exekuce, nezkolaudované nebo v Katastru nemovitostí nezapsané stavby či přístavky. Pomáhá vám zajistit Průkaz energetické náročnosti budovy dále přepisy energií apod.


A jak poznáte dobrého makléře?

 Podívejte se na jeho webové stránky, reference, na prodávané nemovitosti (jak jsou nafocené, jak je zpracovaný text a sám si odpovězte, zda byste si takto přestavovali, aby makléř nabízel vaši nemovitost)

 

Potřebujete radu či pomoc? Zkontaktujte se se mnou